luczniczka
tablica

28 kwietnia 2021

Posiedzenie Zarządu Koła w dniu 28.04.2021

W dniu dzisiejszym odbyło się (ze względu na sytuację epidemiologiczną) posiedzenie Zarządu Koła nr 1 SKMP ONZ w trybie zdalnym.

Podczas posiedzenia omówiono następujące sprawy:

 1. Ustalono do końca szczegóły zamierzeń związane z wystawą pamiątek weteranów z naszego koła oraz pamiątek koła  z Grudziądza. Prace są na ukończeniu. Planujemy uroczyste otwarcie wystawy w dniu 17.05.2021 roku o godzinie 16.00. Przewidujemy, ze względów epidemiologicznych udział tylko zaproszonych gości, wśród których będą członkowie naszego koła wyróżnieni medalami oraz nowoprzyjęci członkowie naszego Stowarzyszenia. Wystawę można zwiedzać bezpłatnie na pierwszym piętrze klubu Inspektoratu Wsparcia w terminie od otwarcia do około 15.09.2021 roku w godzinach otwarcia klubu. Serdecznie zapraszamy.
 2. Jak informowaliśmy, na posiedzeniu Zarządu Koła w miesiącu styczniu, planowany przez Inspektorat Wsparcia festyn Weterani dla Weteranów, nie dojdzie do skutku z przyczyn od nas niezależnych. 
 3. Jednocześnie mając na względzie poprawiająca się sytuację epidemiologiczną, planujemy w dniu 28 maja br. o godz. 16.00 tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Weterana. Jak zwykle spotykamy się przed Muzeum Wojska Lądowych, skąd po złożeniu wiązanki kwiatów i odczytaniu przesłania Sekretarza Generalnego ONZ, przejdziemy do mesy Oficerskiej na spotkanie, którego nasi członkowie już się nie mogą doczekać. Podczas spotkania zostaną wręczone Gwiazdy Weterana oraz odznaczenia Stowarzyszenia wyróżniającym się weteranom. Koszt spotkania w całości pokrywamy z naszego funduszu. Chętni do udziału w Spotkaniu prosznie są o zgłaszanie swojego ak cesu do dnia 20 maja telefonicznie do skarbnika tel. :  602 380 159
 4. Skarbnik Koła przedstawił naszą sytuacje finansową oraz planowane wydatki w bieżącym roku. Wynika z tego sprawozdania, że aktualny stan naszego budżetu pozwala na realizację takich zamierzeń jak ; 
  • opłacenia Gwiazd Weterana w kwocie 2160 zł
  • opłacenie innych odznaczeń Stowarzyszenia w kwocie 1100 zł
  • opłacenie imprezy w Dniu Weterana w Mesie Oficerskiej w wysokości 2500 zł
  • przekazanie składek do Zarządu Głównego w wysokości 2370 zł
  • Zaplanowanie budżetu na spotkanie wigilijne 
  • inne wydatki związane z bieżąca działalnością naszego koła.

          Mając na względzie fakt, że do chwili obecnej jedynie 50 % składek za rok 2021 wpłynęło do Skarbnika oraz przewidywane wydatki, saldo naszego budżety jest bliskie zeru.  

 

 

Za Zarząd Koła nr 1

Andrzej Jarzębowski