luczniczka
tablica

22 maja 2022

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa w Bydgoszczy w dniu 20 maja 2022 roku

W dniu 20 maja 2022 roku z inicjatywy Zarządu Koła Nr 1 SKMP ONZ oraz przy wydatnej współpracy i pomocy Inspektoratu Wsparcia SZ w Bydgoszczy zorganizowano i przeprowadzono obchody Garnizonowego Dnia Weterana Misji Poza granicami Państwa.
W uroczystościach wzięli udział zaproszeni przez Weteranów na święto dowódcy jednostek i instytucji wojskowych garnizonu oraz służb mundurowych, Dyrektora Centrum Weterana Misji Poza Granicami Państwa, Prezesa Rannych i Poszkodowanych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Rady Miasta Bydgoszczy.
W pierwszej części, która miała miejsce w Kinoteatrze Klubu IWsp SZ uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenie historycznych sztandarów towarzyszących naszym żołnierzom w rejonie misji UNIFIL w Republice Libanu. W dalszej części po odśpiewaniu Hymnu i utworu „You will never walk alone” rozpoczęła się dekoracja Weteranów „Gwiazdą” Weterana Misji Poza Granicami Państwa, odczytano Adres okolicznościowy od Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego oraz głos zabrał
płk rez. Grzegorz Knasiak w okolicznościowym  referacie. 
Na zakończenie tej części zebrani wysłuchali utworu towarzyszącego weteranom  Flying home „Birds of paradise” w wykonaniu pana Krzysztofa Filasińskiego.
Po zakończeniu tej części weterani pojechali do gościnnego Zespołu Pałacowo – Parkowego w Ostromecku gdzie czekała na nich żołnierska grochówka, grill oraz scena z artystami.
Przez kilka godzin weterani przy pięknej pogodzie bawili się przy muzyce w wykonaniu ; Pauliny Kamińskiej z Klubu IWsp SZ w Bydgoszczy, Jurka Paterskiego, Krzysztofa Filasińskiego i Joachima Perlika. 

 

Galeria z pierwszej części uroczystości w Kinoteatrze Inspektoratu Wsparcia:

Galeria zdjęć z Festynu dla Weterana w Ostromecku:

 

Zdjęcia udostepnione dzięki  grzeczności fotografów Inspektoratu Wsparcia  SZ RP.