2025-06-05
Konferencja w Urzedzie Wojewódzkim „WSPIERANIE DOBROSTANU UCZNIÓW – NAUCZYCIEL LIDEREM KSZTAŁTOWANIA RELACJI”
Na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 66 w Bydgoszczy, delegacja Koła Nr 1 SKMP ONZ, w dniu 5 czerwca 2025 r., wzięła udział w konferencji nt. „Wspieranie dobrostanu uczniów – nauczyciel liderem kształtowania relacji”, poświęconej narzędziom do budowania wspierającego środowiska edukacyjnego oraz roli i możliwości nauczyciela w kształtowaniu relacji społecznych czy emocjonalnego dobrostanu dzieci. Wydarzenie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Podczas konferencji zaprezentowano niektóre formy wspierania rozwoju dzieci, takie jak Trening Umiejętności Społecznych, kynoterapia czy neurografika. Dyskutowano również o asertywności, uważności, ciszy i aktywności fizycznej jako kluczowych elementach wychowania i edukacji.
Konferencja miała na celu wspólne poszukiwanie skutecznych sposobów wspierania dobrostanu psychicznego oraz emocjonalnego dzieci i młodzieży. Podczas wydarzenia zastanawiano się, jak w dobie niepewności i nadmiaru bodźców budować odporność emocjonalną naszych podopiecznych. Odpowiedziano m.in. na pytanie, czy pies terapeutyczny może pomóc dziecku w szkole lub przedszkolu, przyjrzano się również narzędziom do pracy z emocjami i relacjami w edukacji, które łączą sztukę, neuropsychologię i praktykę szkolną.