UA-89537305-1

Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ
koło nr 1 w Bydgoszczy

2016

Posiedzenie Zarządu  w dniu 06.12.2016

 Tematem posiedzenia były następujące sprawy:

 1. Rozpatrzono dwa wnioski o wstąpienie do naszego stowarzyszenia dwóch kolegów:

- płk rez. Jerzy Janas przeszedł z koła w szczecinie, uczestnik misji w Egipcie, Korei, Tadżykistanie, Saharze Zachodniej, Kongu i na Wybrzeżu Kości Słoniowej 

- ppłk Siatkowski Waldemar, uczestnik misji w Bośni

2. Omówiono przygotowania i przebieg koleżeńskiego spotkania w dniu 13.12.2016 o godz. 17,00

3. Ppodsumowano realizację zamierzeń w 2016 roku

4. Pprzyjęto wstępny plan zamierzeń na 2017 rok

 Za Zarząd Koła nr 1

Andrzej Jarzębowski

**************************************************************************

Posiedzenie Zarządu  w dniu 08.11.2016

 Podczas swojego comiesięcznego posiedzenia Zarząd SKMP ONZ Koła nr 1 dokonał  oceny pracy w minionym kwartale 2016 roku.

 O mówiono przygotowanie i przebieg planowanych zadań , w tym organizację wyjazdu do Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce, oraz wizytę w 3 Flotylli Marynarki Wojennej.

 1. Omówiono organizację i przebieg czterodniowego pobytu w Wiedniu.
 2. Zarząd wyraził uznanie dla kol. Chlebosza i kol. Talagi za wysiłek organizacyjny w przygotowaniu tych przedsięwzięć.
 3. Kolejnym punktem posiedzenia było przyjęcie do realizacji propozycji podwyższenia miesięcznej  składki członkowskiej, zgodnie z uchwałą zebrania sprawozdawczo – wyborczego w dniu  15.09.2015 roku.
 4. Posiedzenie Zarządu zaakceptowało  termin koleżeńskiego spotkania w Mesie Oficerskiej w dniu 13.12.2016 roku i wysokości indywidualnej składki koleżeńskiej (15 zł).
 5. Kolejnym punktem było omówienie zamierzeń na w 2017 roku. Informacja na ten temat zostanie przedstawiona w dniu 13 grudnia 2016 r.
 6. Informacja o przekazaniu 1% zostanie przekazana podczas  koleżeńskiego spotkania.
 7. W trakcie posiedzenia członkowie zarządu odbyli rozmowę telefoniczną z naszym chorym Kolegą Grzegorzem Sieradzkim.

                                                                          Za Zarząd Koła nr 1

  Andrzej Jarzębowski

**************************************************************************

Posiedzenie Zarządu w dniu 30.08.2016

1. Posiedzenie Zarządu poprzedziło zebranie organizacyjne w sprawie stanu przygotowań do naszej podróży historyczno-wojskowej do Wiednia. Szczegóły zostały omówione na zebraniu z uczestnikami wycieczki.

2. Rozpatrzono wnioski o wyróżnienie naszych członków, zdecydowano wysłać stosowne wnioski do Centrum Weterana w Warszawie.

3. Nasza akcja pomocy Grzegorzowi Sieradzkiemu zatacza coraz szersze kręgi. Zarząd Główny SKMP ONZ wpłacił 1000 zł, żołnierze misji w Bośni oraz ambasada polska w Bośni wpłacili 1200 zł. Na szczególną uwagę zasługuje nasz kolega Marek KOWALCZYK, który Stowarzyszeniu Dostawcó na Rzecz Służb Mundurowych przelanie całego swojego uposażenia w kwocie 2800 zł na konto Grzegorza.

4. Omówiono propozycje naszej działalności w przyszłym roku. Najważniejsze nasze zamierzenia to:

- Wyjazd historyczno-wojskowy do Garnizonu Grudziądz i spotkanie pokoleń w Centrum Szkolenia Logistyki - 21.03.2017

- Udział w centralnych uroczystościach Dnia Weterana - 4 dni pod koniec maja, miejsce jeszcze nieznane

- Zabezpieczenie Dnia Weterana w Bydgoszczy - 29 maja 2017

- Wycieczka do skansenu architektury przemysłowej w Bydgoszczy (Ekspolseum DAG Fabrik Bromberg - niem. nazwa) - 18.03.2017

5. Omówiono propozycje planu działalności naszego koła na lata do roku 2020.

 Za Zarząd Koła nr 1

 Andrzej Jarzębowski

 **************************************************************************

Posiedzenie Zarządu w dniu 02.08.2016

Podczas posiedzenia omawiano następujące zagadnienia:

1. Omówiono stan przygotowań do naszej podróży historyczno-wojskowej do Wiednia. Jak wspominaliśmy wcześniej istotnym punktem programu wycieczki będzie spotkanie z austriackimi weteranami w Melk. Wielu naszych austriackich kolegów było uczestnikami misji UNDOF - mile byłoby aby ci nasi koledzy, którzy byli w UNDOF-ie zabrali ze sobą zdjęcia i pamiątki z misji. Na pewno urozmai to dyskusje podczas sppotkania.

2. Informujemy, że trwa akcja pomocy naszemu koledze Grzegorzowi Sieradzkiemu. Dzięki ofiarności wielu dobrych ludzi pomagamy egzystować Grzegorzowi. Jednak przykro jest poinformować, że z przyczyn biurokratycznych cofnięto Grzegorzowi dodatek pielęgnacyjny ...

3. Finalizuje się nasza wycieczka do 3 Flotylli i do Centrum Szkolenia MW do Ustki i do Gdyni. Wyjazd autobusem jak zwykle z parkingu przed Klubem Inspektoratu Wsparcia, ul Sułkowskiego 18 sierpnia 2016 o godzinie 7.30. POwrót planowany na godziny wieczorne dnia następnego.

Szczegółowa informacja rozesłana zostanie e-mailem do tych, którzy podali adres poczty elektronicznej. Koszty wycieczki: autobus - pokrywa IW, zakwaterowanie w jednostce, płacimy jedynie koszty prania pościeli, wyżywienie - odpłatne w Punkcie Żywienia Kadry.

Wrażenia: za darmo, za lody dla chętnych trzeba będzie zapłacić.

Ostateczny termin zgłoszenia chęci uczestniczenia w wycieczce do wieczora do dnia 15 sierpnia br - telefonicznie do Prezesa (nr telefonu na stronie głównej)

Za Zarząd Koła nr 1

 Andrzej Jarzębowski

**************************************************************************

 Posiedzenie Zarządu w dniu 04.05.2016

Podczas posiedzenia omawiano następujące zagadnienia: 

 1. Z inicjatywy męża zaufania korpusu podoficerskiego 1 batalionu logistycznego 1 Brygady Logistycznej kpr. mgr Adama MŁODZIAKA Zarząd Naszego koła podejmie starania nawiązania współpracy z Prezydentem Miasta Bydgoszcz oraz Rada Miasta Bydgoszcz w sprawie wprowadzenia – wzorem innych miast : Płocka, Sochaczewa, Żorów – zniżek oraz ulg dla weteranów misji pokojowych i stabilizacyjnych. Warto przypomnieć, że Rady ww. miast wprowadziły ulgi, zniżki lub darmowe bilety dla weteranów dotyczące między innymi komunikacji miejskiej, teatrów, pływalni, siłowni itp. Warto podjąć podobną inicjatywę w Bydgoszczy.
 2. Zdecydowano, że świętować Dzień Weterana w Bydgoszczy będziemy w dniu 3 czerwca 2016 roku. Uroczystości jak zwykle odbędą się na placu przed Muzeum Wojsk Lądowych oraz w Mesie Oficerskiej. Początek uroczystości w dniu 3.06.br o godzinie 17.00.
 3. W dniu 23 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 66 im Misji Pokojowych ONZ odbędzie się międzyszkolny konkurs pn. „ONZ oczami dziecka” dla uczniów szkół podstawowych. Trzech przedstawicieli naszego Koła poproszono o uczestnictwo w Jury konkursu. Na naszej stronie przedstawimy relację z tego wydarzenia.
 4. W dniu 25 maja 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 66 obchodzić będzie 25-lecie istnienia. Z tej okazji nasze koło otrzymało 7 zaproszeń do udziału w uroczystościach. Zarząd zdecydował, że naszymi delegatami będą koledzy: Ryszard Keller, Grzegorz Knasiak, Wojciech Kozłowski, Jerzy Kossobudzki, Jerzy Przyjemski,  Eugeniusz Trzciński i Andrzej Wesołowski.
 5. Na centralne obchody Dnia Weterana w dniach 28, 29 maja 2016 roku w Warszawie otrzymaliśmy 9 miejsc. Reprezentować nas będą koledzy : Krzysztof Chlebosz, Zygmunt Czaja, Bogdan Kantorski, Ryszard Keller, Marek Kowalczyk, Wiesław Kowalski,  Ryszard Proc, Stanisław Szulerecki i Marek Wasiuta.
 6. Omówiono stan przygotowań wycieczki do Wiednia, na dzień dzisiejszy mamy zgłoszonych 21 osób. Ostateczna lista zostanie zamknięta do końca maja br. Z zadowoleniem przyjęliśmy propozycję spotkania naszej grupy z kołem Weteranów Austriackich misji pokojowych wzgórz Golan w dniu 24 września 2016 roku w miejscowości Melk k/Wiednia.
 7. Precyzuje się nasz wyjazd do Ustki na 1-2 dniowy pobyt w miesiącu sierpnie. Szczegóły później
 8. Omówiliśmy inicjatywę organizacji wycieczki członków naszego koła do Parlamentu Europejskiego w przyszłym roku.


Za Zarząd Koła nr 1

 Andrzej Jarzębowski

**************************************************************************

Posiedzenie Zarządu w dniu 01.03.2016

Podczas posiedzenia omawiano następujące zagadnienia:
 1. Przedyskutowano zaległy problem powołania Komisji Rewizyjnej Koła. Ustalono, że zebranie wyborcze w tej sprawie odbędzie sie w środę dnia 30 marca 2016 roku e Szkole Podstawowej nr 66 im Misji Pokojowych ONZ przy ulicy Berlinga.
 2. Prezes poinformował, że patronat nad Targami LOGIS-MIL 2016, które odbędą sie w dniach 21-23 kwietnia 2016 roku w Bydgoskim Centrum Wystawienniczym obejmie wiceminister Obrony Narodowej P. Bartosz Kownacki oraz szef Inspektoratu Wsparcia SZ RP p. gen broni Edward Gruszka. Przedyskutowano potrzeby i zadania w zakresie organizacji wystroju naszego stanowiska. Zdecydowano o potrzebie pozyskania plansz dotyczących historii misji zagranicznych WP. Na zebraniu wyborczym w dniu 30 marca br. oczekujemy wolontariuszy do pracy w tych dniach w Centrum Targowym.
 3. Sprawa naszej wycieczki wojskowo-historycznej do Wiednia. Powoli krystalizuje sie szczegółowy plan wycieczki, o szczegółach poinformujemy na naszej stronie. Wiadomo już, że koszty wycieczki ponosimy indywidualnie. Dotychczas zgłosiło się 25 osób.
 4. Omówiono plan naszego sierpniowego dwudniowego wyjazdu do Ustki połączonej z rejsem po Zatoce Puckiej. Oczywiście o szczegółach poinformujemy na naszych stronach.
 5. Ostatnim punktem posiedzenia Zarządu w dniu dzisiejszym był problem organizacji Dnia Weterana w dniu 29 maja 2016 roku. Ustalono, że kilka osób z naszego Koła pojedzie na centralne uroczystości do Krakowa. Natomiast tradycyjnie przed Muzeum Wojsk Lądowych spotkamy się by godnie uczcić nasze święto.

 

Za Zarząd Koła nr 1

Andrzej Jarzębowski

 **************************************************************************

Posiedzenie Zarządu w dniu 02.02.2016

 Podczas posiedzenia omawiano następujące zagadnienia:

 1. Pozytywnie rozpatrzono wniosek o przyjęcie nowego członka sierż Grzegorza Palacza. Ustalono, że certyfikat i legitymacja członkowska zostanie nowemu członkowi wręczona na spotkaniu w Centrum Weterana w Warszawie w dniu 19.02.2016 r. Również pozytywnie rozpatrzono kandydaturę Pani Ewy Kozłowskiej jako członka wspierającego naszej organizacji.
 2. Omówiono stan finansów Koła. Stan finansów jest dobry, jesteśmy całkowicie rozliczenie ze składek z Zarządem Głównym za 2015 rok.  Na dzień dzisiejszy nasze koło liczy 89 członków.
 3. Wyjazd członków naszego Koła do Centrum Weterana w Warszawie odbędzie się w dniu 19 lutego 2016 roku. Wyjazd odbędzie się autokarem, przewidujemy trzy punkty zbiórek:  Klub Inspektoratu Wsparcia - wyjazd sprzed klubu godz. 07.05, Szkoła Podstawowa nr 66 - wyjazd godz. 07.15 oraz przy bramie Cmentarza Parafialnego przy ulicy Kasztelańskiej Fordonie - wyjazd. godz.07.30. Towarzyszyć nam będzie 7 przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 66. Podczas drogi powrotnej przewidujemy posiłek.
 4. W dniach 21-23 kwietnia 2016 roku w Bydgoskim Centrum Wystawienniczym odbędą się Targi Wsparcia Bezpieczeństwa i Obronności "LOGIS-MIL 2016". Do naszego punktu informacyjnego będziemy potrzebowali 9 naszych kolegów, po 3 na każdy dzień trwania Targów. Chętni proszeni są o zgłaszanie akcesu do kolegi Prezesa.
 5. Przedyskutowano problem Komisji Rewizyjnej. Jak zapewne Koleżanki i Koledzy pamiętają, podczas ostatniego zebrania plenarnego naszego koła ze względu na fakt usprawiedliwionej nieobecności Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej nie przyjęto jej Sprawozdania. Sprawozdanie przyjęto na posiedzeniu Zarządu w miesiącu styczniu br. Czeka nas, zgodnie ze statutem wybór nowej Komisji Rewizyjnej. Zarząd Koła rekomenduje wybór ponowny aktualnych jej członków. Jednak ponieważ nasz kolega Tadeusz Kantowicz, ze względów rodzinnych nie może sprawować tej funkcji - chętni do pracy w Komisji Rewizyjnej są mile widziani. Kandydatur oczekuje Prezes do końca lutego 2016 roku. Przewidujemy zorganizowanie zebrania w miesiącu marcu i dokonanie ostatecznego wyboru Komisji Rewizyjnej.
 6. Omówiono zagadnienia przedstawione w Okólniku Zarządu Głównego SKMP ONZ, który załączamy poniżej.

 Za Zarząd Koła nr 1

Andrzej Jarzębowski

**************************************************************************

Posiedzenie Zarządu w dniu 05.01.2016

Podczas posiedzenia omawiano następujące zagadnienia:

 1. Omówiono stan finansów Koła. Ogólnie należy stwierdzić, że stan finansów jest dobry, jednak na 85 członków (w/g stanu na 2015 rok), 11 naszych członków zalega ze składkami za 2015 rok.Podjęto decyzję o zwolnieniu ze składek (ze względu na trudną sytuację rodzinno-finansową) trzech naszych kolegów;
 2. Nie było nowych wniosków o przyjęcie w poczet członków naszego Koła.;
 3. W dniach 21-23 kwietnia 2016 roku w Bydgoskim Centrum Wystawienniczym odbędą się Targi Wsparcia Bezpieczeństwa i Obronności "LOGIS-MIL 2016". Podczas Targów czynny będzie nasz punkt informacyjny, do udziału (dyżurów) w którym zapraszamy naszych członków;
 4. Wyjazd członków naszego Koła do Centrum Weterana w Warszawie odbędzie się w dniu 19 lutego 2016 roku. Przewidujemy pobyt w Centrum Weterana oraz złożenie hołdu na Cmentarzu Powązkowskim żołnierzom WP i naszym przyjaciołom, którzy zginęli w Katastrofie Smoleńskiej. Na wycieczkę zapraszamy naszych członków, którzy opłacili składki członkowskie, przewidujemy również zaprosić na wycieczkę 5 nauczycieli ze współpracującej z nami Szkoły Podstawowej nr 66. Wyjazd godzina 07.00. Podczas powrotu, jeśli czas pozwoli przewidywany jest posiłek;
 5. Omówiono sprawę wycieczki do Wiednia na 333-cią rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Planujemy, że wycieczka odbędzie się w dniach 22-25 września 2016 roku. Do tej pory na wycieczkę zgłosiło się 20 osób - mamy jeszcze 20 miejsc dla naszych koleżanek i kolegów. Przewidywany koszt wycieczki (hotele, bilety wstępu i wyżywienie) około 1000 zł od osoby (koszt noclegów i biletów wstępu wyniesie ok. 150 Euro). Chętni na wycieczkę - proszę się zgłaszać do kolegi Krzysztofa Chlebosza e-mail: k.maj.chlebosz@gmail.com.  Koledzy, którzy zapisali sie już na wycieczkę proszeni są o potwierdzenia na ww. adres e-mail. Termin zgłoszeń i potwierdzeń upływa z dniem 15 lutego 2016 roku;
 6. Trwają pracę nad nowelizacją ustawy o weteranach. Zmiany między innymi mają polegać na obniżeniu opłaty za pobyt stały w Domu Weterana w Lądku Zdroju (23 WSzUR) z ok 70 do ok 30 % emerytury/renty za pobyt stały. Osoby chętne do stałego pobytu w Domu Weterana proszone sa o kontakt z naszym Prezesem (telefon na stronie głównej).

 

Za Zarząd Koła nr 1

Andrzej Jarzębowski

***************************************************************************