Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ
koło nr 1 w Bydgoszczy

Aktualności i Wydarzenia

2019.06.04

Dzień Weterana w Wiedniu

Przedstawiciele Koła Nr 1 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, współpracujące z Klubem IWsp SZ w Bydgoszczy uczestniczyło ł w obchodach Dnia Weterana Misji Poza Granicami Państwa oraz obchodach Dnia Peacekeepera.

25 maja delegacja Koła Nr 1 udała się do Wiener Neustadt w Austrii na zaproszenie tutejszych Peacekeeperów na uroczystości, które odbywały się w Theresian Military Akademy. 

Po uroczystej zbiórce i przemarszu zwartą kolumną na plac przed Katerą na ścianie, której jest monument poświęcony żołnierzom poległym w I i II WŚ. Po odegraniu Hymnu Austrii i Ody do Radości delegacje Weteranów złożyły wiązanki kwiatów i udały się na Rynek Główny miasta gdzie dla społeczności odbył się koncert orkiestry wojskowej i spotkanie Weteranów z Austrii, Polski, Słowenii, Węgier i Czech. po koncercie udaliśmy się do Akademii w celu kontynuowania bogatego planu obchodów Dnia Peacekeepera. Podczas dalszych uroczystości płk w st. spocz. Ryszard Keller wręczył Komendantowi Akademii Wojennej Ryngraf Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.
Film z defilady w Wiener Neustadt

Powrót